Můj návod pro otce, kteří chtějí střídavku

Můj návod pro otce, kteří chtějí střídavku

Příspěvekod omve » 19 črc 2012 12:00

Na fóru střídavky je spousta rad, jak dosáhnout střídavku, zkusil jsem vypíchnout pár rad pro otce, kteří bojují o střídavku proti vůli bejvalky:
1.Držet nervy na uzdě, nenechat se strhnout k urážkám, výhrůžkám či hádkám - pokud se toho dopouští matka, tak archivovat komunikaci
2.Ohlídat si podstatné věci (tj. zápis dítěte do školky, trvalý pobyt dítěte, případnou změnu lékaře či dokonce kompletní "vystěhování" dítěte), nic podstatného by nemělo být možné změnit bez tvého souhlasu
3.Mít minimálně rovnocenné výchovné předpoklady jako matka
4.Deníček, kterým bys prokázal svou péči o dítě
5.Schopnost převzít dítě do výhradní péče, pokud bejvalka se střídavkou nesouhlasí (trávit co nejvíce času s dítětem - přizpůsobit tomu pracovní a osobni život)
6.Mít u dítěte jistotu, že o střídavku/tvou péči stojí (pokuds to neudělal, měl by sis s děckem na toto téma citlivě promluvit, děcka dost slyší na téma spravedlnost, tyto otázky bude pravděpodobně pokládat OSPOD i případný soudní znalec)
7.Dočasné zkrácení úvazku (abys mohl prokázat, že se dokážeš o dítě plně postarat)
8.Dobrá právnička (nejlíp na doporučení, z vlastní zkušenosti doporučuji spíš ženu než chlapa, líp umí hrát na emoce u soudu - ale stejně hlavní bitvu budeš muset vybojovat sám)
9.Kladné stanovisko školy/školky i dětské lékařky k tvé péči (soud se jich ptá)
10.Rozumný vztah s OSPOD (jednat s nimi bez předsudků, ale vždy požadovat zápis z jednání a poprosit i zápis z jednání bejvalky, bude se ti u soudu hodit)
11.Být vstřícný vůči dohodám s bejvalkou, písemně je zaznamenávat
12.Rozumná soudkyně (to je bohužel loterie)

Nejlepší by samozřejmě bylo, kdybys spolu s děckem matku ke střídavce dotlačil mimosoudně (i za cenu drobných ústupků), protože soud bývá hodně nepříjemný a dlouho se táhne a je to loterie, jak dopadne…

Do boje za střídavku/výhradní péči bys měl jít s přesvědčením, že to děláš nejen pro své dobro (kdo by chtěl být bankomat), ale hlavně pro své děcko, protože každé dítě potřebuje otce stejně jako matku ...
omve

Re: Můj návod pro otce, kteří chtějí střídavku

Příspěvekod daniel » 27 pro 2012 14:36

Jakým způsobem můžu ohlídat trvalý pobyt dítěte?
daniel

Re: Můj návod pro otce, kteří chtějí střídavku

Příspěvekod Soudci » 30 pro 2012 12:03

daniel píše:Jakým způsobem můžu ohlídat trvalý pobyt dítěte?

V evidenci obyvatelstva na úřadě. A v případě změny dítě přehlásit zpět.
Soudci
Site Admin

Zpět na Jak postupovat u soudu